Dobór bielizny do różnych typów sylwetki

Coraz więcej z nas zwraca uwagę na te elementy garderoby, które niewidoczne są na pierwszy rzut oka. Słusznie, bo elegancka, dobrej jakości bielizna to często powracający w poradnikach sposób na błyskawiczne zwiększenie pewności siebie. Stojąc rano przed lustrem zapamiętaj, jak atrakcyjnie wyglądasz w dobrze skrojonym komplecie, a później wracaj do tego wspomnienia za każdym razem, gdy czujesz spadek dobrego samopoczucia albo pewności siebie. Efekt gwarantowany!

Poznaj żelazne zasady doboru bielizny do typu sylwetki. Przyjrzyj się swoim wymiarom i oceń, do której kategorii w charakterystykach sylwetek pasujesz najlepiej.Pełne biodra i piersi, wcięcie w talii to określenia najlepiej pasujące do Klepsydry. Zadbaj o swoje piersi i wybierz dobrze dopasowany stanik o dość szerokich ramiączkach i poziomych szwach na miseczkach.

Jeśli z trudem dostrzegasz wcięcie w talii, a przy tym posiadasz krągłe biodra i smukłe nogi- jesteś Jabłkiem! Stworzone dla ciebie są majtki z wyższym stanem, maskujące wypukłości na brzuchu. Twój zgrabny biust podkreśli stanik typu bardotka.

Szczupłe kobiety o niewielkich, jędrnych piersiach i delikatnie zarysowanych biodrach kształtem przypominają nieco Prostokąt. Idealnym rozwiązaniem jest stanik typu push-up o ukośnej linii miseczek i wysoko wycięte figi. Taki krój optycznie wydłuża nogi i pasuje każdej kobiecie.

Poświęć jedno popołudnie na spokojne, rozważne zakupy bielizny. Niektórzy uważają, że więcej wart jest jeden dobry komplet, niż pięć byle jakich. Niektóre sklepy oferują stałe lub okazjonalne usługi brafitterki, czyli osoby profesjonalnie dobierającej biustonosz. Warto rozeznać się w ofercie sklepów i butików. Nie zapominaj o materiale- najlepiej od razu zrezygnuj ze sztucznych, syntetycznych tkanin, takich jak poliester. Najlepsza będzie czysta bawełna lub jedwab.